| Ionela27 a întrebat:

Maine motanul meu face o luna de cand a plecat de acasa? Oare se va mai intoarce? Statea la curte si era necastrat.Dau funda.va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ladyalexan a răspuns:

Daca stai la tara, probabil a fost capturat de cineva pentru a prinde soriceihappyDe exemplu motanul bunicilor mei a fost inchis toata vara si a venit teafar si nevatamat! Eu iti urez succeshappy

9 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Buna! Daca nu e castrat sunt flabe sanse sa se mai intoarca. Eu am avut o pisica(femele in cazul in care nu s-a inteles) sterilizata si nu a mai venit.

| thewomaninwhite a răspuns:

E posibil daca o fi plecat dupa "gagici" sigur se mai intoarce

| DianaIsHere123 a răspuns:

Motanii sunt mai singuratici, si asa am patit si eu.Pe viitor sa nu-ti mai iei motani, pentru ca o sa paraseasca casa(doar daca sunt lenesi nu o parasesc.Sa stii ca este posibil sa se intoarca, dar nu se va intoarce pentru totdeauna, ci pentru putin timp.

| RazvanelStefanel a răspuns:

Nu sigur nu se mai intoarce nu-mi plac pisicile ca sunt proaste se fug de acasa de fac sa le indragesti doar ca sa le dai mancare niste profitoare mai bine luai un caine

| Sase a răspuns:

Eu am un motan de 5 ani care uneori a fost plecat de acasa 3 luni, insa majoritatea nu se intorc. Un sfat ca sa treci mai bine peste asta: in viitor incerca sa nu le mai dai nume animalelor de companie. Te atasezi mult mai putin de ele astfel.

| elynasv a răspuns:

A mai venit inapoi? acum motanul meu e disparut de 1 luna.a plecat si anul trecut dar dupa 10 zile s-a intors foarte murdar si slab... sper sa se intoarca...toata familia il asteapta sad

| Ionela27 explică:

L-am cautat si prin imprejurimi si nu l-am gasit mort, ma gandeam ca poate l-a otravit cineva sau l-a prins vreun caine dar nici urma de el.

| ladyalexan a răspuns (pentru Ionela27):

Motanii sunt foarte ageri si nu s-ar lasa prinsi de vreun caine, acum este sezonul imperecherilor la pisici, daca stam sa ne gandim mai bine poate a plecat in vizita la o pisicutalaughing am gasit intr-un articol despre pisici:Multe pisici (nu toate) isi vor termina ciclul de calduri atunci cand perioada de lumina se scurteaza, adica toamna si la inceputul iernii.Deci sunt sanse ca motanul tau sa se intoarcahappy

| Ionela27 explică:

Sper sa se intoarca, sa se intample o minune pentru ca am plans mult dupa el.A mai avut cineva motani sau pisici plecate de acasa care s-au intors dupa mult timp?