| Gheorghita_Emanuel_2001 a întrebat:

Perusul meu (Coco) se simte rau din cate vad. Nu il vad sa manance sau sa bea apa, canta foarte rar, nu zboara, sta intr-un colt al coliviei si in majoritatea timpului doarme. Cand ii spun ceva scoate niste subete stridente si nu deschide ciocul aproape deloc. A slabit mult. Imi e frica sa nu pateasca ceva…. ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Du-l la veterinar, nu ai ce sa faci decat sa te grabesti cu el.

3 răspunsuri:
| MooN204 a răspuns:

E doar el in colivie? Adica are o pereche?

| ROberrt86 a răspuns:

Poate nu mai are aer.
Il scoti pe afara?
Daca nu il scoti poate fi ca nu are destul aer in pieptul lui sau daca el sta afara inseamna ca este bolnav.Eu zic sa il duci la un doctor de animale

| Gheorghita_Emanuel_2001 explică:

Am fost cu el acum 30 de minute. Mi-a spus sa ii dau niste vitamine si apa cu lamaie cu seringa, si sa ii acopar corpul cu un prosopel. A inceput sa manance iar acum doarme. Sper sa sevindece. Multumesc!