| Equinoxeth a întrebat:

Bună ziua TPU. Am un cane corso (femela) în vârstă de 7 luni. Problema e că are nişte coji pe piele, îi cade blana exagerat de mult, dacă apuc de un fir îmi rămâne în mâna. Precizez că e vaccinată. Ce ar putea avea? Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| GHoST013 a răspuns:

Probabil o alergie de la caldura/ bobite. Te sfatuiesc sa mergi cu el la un consult la un veterinar. Este si perioada de naparlire, e normal sa ii cada blana dar cojitele cel mai probabil sunt in urma unei alergii.