| Anonimul54287654098 a întrebat:

Bună ziua TPU! Eu dețin de câteva luni un bichon havanez,când era mic nu voia deloc să mănânce boabe pentru el,ii dadeam ce puteam. De o lună îi dau boabe royal canin pentru yorkshireterrier adulți,știu că nu e bună dar pentru el nu găsesc,la petshopul din apropiere au doar pentru bichon maltez, are ceva daca ii dau de aceea? Presupun că oricum e mai bună decât cea pentru york adult.

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Al Bundy: "GIVE ME MEAT, woman"

cu, carne ai incercat?!?

pana la urma cateii NU sunt chiar omnivori ci carnivori
iar pastilele alea sunt o teapa care le zgandare simturile, dar nu sunt neaparat nici hranitoare, nici sanatoase, NICI BUNE!

| Deniz23 a răspuns:

Îți sugerez sa schimbi firma mâncării. Cu toate ca aproape toți doctorii recomanda royal canin nu este "sănătoasă" pentru câini, la fel ca și pedigree ( conține cam același lucruri). Îți sugerez petkult sau canagan. Eu am Bichon maltez și ii dau canagan sunt foarte mulțumită

| Ioachim_Mihaela_1959 a răspuns:

Fa-i mancare (fiertura) cu orez, morcov, telina taiate felii si carne de vita sau ficat de pui etc fara sare daca vrei sa fie sanatos si sa traiasca mult. Boabe ii dai ocazional...