| BiiBiis a întrebat:

I-am cumparat catelei mele (Bichon frise) mancare Royal Canin Mini adult, ea are 10 luni si mancare este tot pentru 10 luni, dar o vomita. Inainte manca Royal Canin mini junior, oare de ce o vomita? Nu i-o placea?

7 răspunsuri:
| xLikeTpu a răspuns:

Bună!
Cum a zis și el/ea, poate mănâncă prea multă.
Intrebare:de ce îi iei de adult?, dacă are 10 luni?!
Încearcă să îi iei Junior, sa vezi dacă le mai vomită!
Baftă!

| BiiBiis explică:

Pt ca de la 10 luni se ia mini adult

| oanecorleone a răspuns:

Daca nu ii placea nu o manca.Eu sincer cred ca mananca prea mult si asa ajunge el sa vomite. Poate ii place prea mult si mananca in exces.

| RedNose a răspuns:

S-ar putea sa aiba alceva. I s-a schimbat comportamentul adica nu mai are chef de joaca sau ceva de genul? Daca da ar fi bine sa mergi cu ea la veterinar.

| RedNose a răspuns:

S-ar putea sa aiba alceva.Ar fi bine sa mergi cu ea la medicul veterinar daca continua asa si cu altfel de mancare. Sper ca am fost de ajutor.

| ROORA a răspuns:

Incearca sa ii schimbi granulele...eu am un caine(Fox Terrier) si mananca pedigree... ii plac!

| x_9854 a răspuns:

Dai in continuare ce ii dadeai inainte, si daca mai vomita mergi cu ea la veterinar.