| XuLeTS a întrebat:

Buna ziua tuturor.

Am o disputa in 'familie'.
Eu si iubita mea ne dorim cat de curand sa ne luam un Labrador ciocolatiu. ne-am gandit foarte mult ce nume sa alegem si ce`am gasit pana acum ar fi Google sau Noroi. Vrem un nume original happy Ambele mie`mi plac foarte mult, dar prefer Noroi ca mi se pare original. Iubitei mele, insa, ii place Google (cum si mie de altfel).
Intrebarea e: Mergeti pe strada si vedeti un Labrador ciocolatiu si intrebati stapanul "Cum il cheama?"; vi se raspunde Noroi happy
Cum reactionati? Judecati? Eu unul sunt "Zero f**ks given" cand vine vorba de parerea lumii, insa iubita mea nu. Simt ca si ei ii place numele, dar ii este frica de reactia lumii.
Va rog sa raspundeti strict la intrebare si sa nu veniti cu alte nume de catei pentru ca, sincer, nu o sa le iau in seama, avand in vedere faptul ca noi cautam un nume cat mai original.

Va multumesc preventiv happy
Alex

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca le analizati putin, nu sunt potrivite.Adica nu suna bine.Gugal vino aici.La fel suna si cu noroi.Dar e alegerea vostra.

| viotedy a răspuns:

Chiar daca nu-l iei in considerare -scuze-Lucky e potrivit pentru un labrador. Oricum sa va traiasca mullllti ani.

| Peaches a răspuns:

Eu votez pentru "Noroi". E amuzant.

| XuLeTS explică (pentru Peaches):

Ms de raspuns. Sper ca si ea o sa fie d-acord happy

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna!
Mie imi plac ambele nume, dar cel mai mult 'Noroi', original si amuzant.
Nu trebuie sa va intereseseze parerea lumii. Si pe mine m-au judecat pentru numele cainilor mei, dar pe mine nu m-a interesat... faceti si voi la fel!
Succes cu noul puiut, o sa va aduca multa fericire!

| Daniel_Dany_1999_soGL a răspuns:

Este mai frumos "Noroi" :3

| Namol a răspuns:

Noroi, nu mi se pare un nume insipirat pentru un catel... Tie ti-ar placea sa te cheme Televizor, sa spunem? As merge pe Google, clar Google.