| mardeamor a întrebat:

Bunaa am achizitionat ieri un porcusor de guineea si inainte il vedeam mereu la petshop si mereu manca acolo insa cand am luato acasa mentionez ca este fetita si este si gestanta cred ca in ultima faza si nu mananca deloc si este speriata de ce oare? sa ii dau mancare de porcusori speciala? am incercat cu salata verde mar morcov si nu mananca

2 răspunsuri:
| AndRobert a răspuns:

1.Ea nu este obisnuita la tine acasa.
2.Dai mancare ce manca ea la petshop
3.Du-te la un medic veterinar
4.Joaca-te cu ea (Scuze e prea ciudat sa te joci cu porcusor dar merge...)

| ClaviusLord09 a răspuns:

Cred ca cel mai bun sfat e sa intrebi un medic veterinar daca e posibil. Bafta!