| Simiina8 a întrebat:

Buna TPU Am un porcusor de guineea si in bolul lui avea seminte pentru porcusori de guineea si un pic de morcov dar rodea din ziar? de ce? a facut ceva pe ale sia varsat apa? dau funda is vot

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Probabil ca nu ii trebuie mancare si datorita instinctului sau de rozator care il face sa vrea sa roada ceva s-a apucat de ziar. Nu trebuie sa iti faci probleme numai in momentul in care se apuca sa il citeasca pana atunci lasa-l sa roada pentru ca asa ii sta in fire

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Este firesc sa roada hartii/lemn/plastic.
Dar este recomandat sa nu il lasi, le poate inghitii.

| Kyrie a răspuns:

Nu suntem clar vazatori sa stim de ce a ros ziarul laughing

| qwertyuop a răspuns:

El a ros ziarul pentru ca asa fac rozatoarele.isi ascut dintii.si eu am un hamster si face la fel.