| Pufarinee a întrebat:

Ca parere aveti despre rasa de caine Malamut de Alaska? Dar despre Golden Retriever?

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai e foarte inteligent, prietenos, dar nu te sacaie sa il mangai sau sa te joci cu el, numai ca e forte afectos in fpatul ca vrea sa stea langa tine, vara sa ii pregatesti o incapere sub pamant, aerul conditionat ii face rau, eu am facut " un buncar " in pamant pe ea, manca bine ( iarna ) si e usor de educat, observa ce iti place si ce nu, problema ar fi primi 2 ani in care sunt ca adolescenti, rebeli. Despre golden retriever, nu prea stiu, dar ar fi mai potrivit pentru clima romaniei, daca stai la bloc, daca stai la casa tot Malamutul de Alaska

5 răspunsuri:
| HeadShotttttt a răspuns:

Golden prefer..sunt niste caini loiali. faci ce vrei..astia mi se par mai buni.

| HeadShotttttt a răspuns:

Iti mai recomand Doberman,Chow-Chow,Boxer, Bichon, Malinois si cel mai bun, Presa canario sau Rottweiler, e rau pana se invata cu lumea.e un caine frumos si puternic.

| arrondelissant a răspuns:

Golden Retriever am eu. Este un gaine bestial. Ii plac copii, este un caine care are nevoie de foarte multa atentie si iubire. E un caine foarte tolerant si jucausi. Daca stai la bloc nu iti recomand sa iti cumperi. iti bagi joc de el si o sa-ti faca ravagii daca nu ai timp de el sa il scoti afara. Cat despre Malamut de Alaska nu ma pronunt. nu stiu mai nimic, in afara de cum arata happy

| sarah2012 a răspuns:

Golden Retriever sunt niste catelusi aurii si foarte dulci. Ar trebuii sa iti cumperi si tu. Dar mai este o rasa foarte dulce si foarte desteapta de catei, se numeste Jack Russel Terrier. Din acesta am eu! E o alegere destul de buna. Poate ca vrei sa-ti cumperi!

| Andriialittlekt a răspuns:

Nu stiu nimic despre Malamut de Alaska insa pot sa iti spun ca Golden Retriever este o rasa iubitoare, plina de viata. Iti garantez ca nu vei regreta daca vei avea vreodata un Golden Retriever. Dar daca vrei sa stii mai multe, poti accesa site-ul acesta :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever
Sper ca te-am ajutat! :) Funda? :o3