| Fineness a întrebat:

Caine sau pisica? Ca animale de companie.

Răspuns Câştigător
| andra_9585 a răspuns:

Pisicile is dragute, mai ales alea mici, dar cresc destul de repede si se fac tot mai urate si-ti umple casa de par, deci mai bine iti iei un catel de buzunar pufosbig grin poate un yorkshire

29 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Cainele pentru ca este cel mai bun prieten al omului.plus ca nu face atata mizerie ca pisica.

| SnowBella a răspuns:

De ce majoritatea au ales cainele? Nimeni nu cunoaste cu adevarat pisica? "Pisica sta numai in casa si mai ia si mancare de pe masa" De unde scoateti astea? Pun pariu ca cei care spun asemenea lucruri despre pisici n`au avut in viata lor una. Probabil nici caine n`au avut.
Pisicile au masa asigurata, timp berechet pentru motaiala, "un asistent" personal care face curatenie in ladita cu nisip. Adica le putem invidia usor, dar nu stim nimic despre ele.
Eu n`am nimic cu cainele, da` serios, fratilor, exagerati! " [Pisicile] cresc destul de repede si se fac tot mai urate" - am ras, sincer, cand am citit asta. Cum de ati ajuns sa va bagati asemenea prostii in cap? Si acum le impartasiti cu ceilalti...
Of, of... ce reputatie proasta ii faceti pisicii. Ia sa-i fac si eu cainelui: http://www.crimetime.ro/......ollie.html
Si mai sunt multe alte cazuri de acest gen.
Sus labuta!

| Veterinar a răspuns:

Cainele!
De ce : Cainele e cel mai credincios prieten tongue
Cum gandeste cainele : Deci ma hranit, el e stapanul!
Cum gandeste pisica : Deci ma hranit, eu sunt stapana!

| simina2000 a răspuns:

Depinde la caine cica uh esti stapanul pe cand pisica ea e stapunul tau. Pisica lasa foarte mult par pe cand cainele.Catelul il poti scoate afara ii poti face mot cu fundita pe cand pisica nu. Oricum orice animal este foarte dragut.

| symy_1713 a răspuns:

Caine pentru ca el, din fire, este extrem de atasat de stapan, stiu un caz in care stapanul, caruia nu -i convenea ca bietul catel pe care singur l-a luat ( corcitura ) s-a facut mai mare de cat credea ca se va face, l-a dus departe in alt sat ca sa scape de el si cainele s-a intors desi era departe locul respectiv! Nu zic ca pisicile nu sunt dragute, dar eu una nu le sufar! Ma rog, asta e parerea mea! Daca tot te ''chinui'' cu un animal, mai bine sa iti dea iubire neconditionata, dar nu pentru il tii in puf!
Succes happy!

| symy_1713 a răspuns:

SnowFlake, nu te contrazic, fiecare cu parerea lui dar crede-ma majoritatea asta nu vorbeste degeaba, stim noi ce zicem, am avut si de-aia si de-aia si prefer cainele.
Ai si tu dreptate!

| smile20000 a răspuns:

Caine

| KaterinaPetrova a răspuns:

Un labradooooor:X

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Caine
Pisicile sunt nesimtite,se urca pe masa,lasa mult par,nu sunt jucause,in schimb cateii,cand au chef de joaca,te trag de par,te musca, sar pe tine, se joaca cu tine la asta ma refer.

| Bailey a răspuns:

Caine :X

| FataCuMinte97 a răspuns:

Buna.
Cainele e mai dragut si se spune ca cel mai bun prieten al omului este cainele.
Pa pa

| annahandball a răspuns:

Eu zic cainele pentru ca este un animal f devotat stapanului sau si il poti scoate si afara, pe cand pisica sta numai in casa si mai ia si mancare de pe masa. Eu am avut caini de cand m-am nascut si crede-ma merita.

| Thatsnotmyname a răspuns:

După părerea mea, câinele rămâne cel mai bun prieten al omului.

| XtmCamiii a răspuns:

Eu am caine si pisca o urasc deoarecee lasa mult par lasa si cainele dar mai mult lasa pisicatongue
dar fiecare cu parerea lui[x]!

| Leylla a răspuns:

Caine...tu?

| Fineness explică:

Cu placere user andra! Chiar meriti fundita!

| andra_9585 a răspuns:

Multumesc:*, mi-ai dat prima funditahappy

| SuntUnCartof a răspuns:

Cutulache
pisica se hraneste cu sentimentele oamenilor...
cutu e mai istet decat pisica

| Alecsutzaa a răspuns:

Caine

| DENIS2COOL a răspuns:

Depinde de persoana ce esti. daca esti activa caine caci ar trebui sal plimbi destul de mult ca sa poata fi sanatos. daca nu ia-ti pisica.trebuie sa-ti spun ca caine ia-ti numa dacai dresat.altfel nu merita

| BogdyBogdan a răspuns:

Caine. pisica sta toata ziua si isi face nevoile in cutiuta aia cu nisip laughing

| RainbowAndra a răspuns:

Caine love struck

| Mary_5266 a răspuns:

Ambele happy

| deea1919 a răspuns:

Caine! Funda?

| Pisoiul a răspuns:

Puiul de pisica.Este dragut ii place sa fie mangaiat si nu prea poate face mult rau. Poate fi si un animal de nadejde.Este un animal iubitor, jucaus si are cea mai mare memorie poate retine 16 ore.Stiu ca se pare putin dar un caine retine doar 25 de minute.Animalele au o memorie scurta.Eu as alege pisica pe care o am la poza ca animal de companie.

| Maddiee13 a răspuns:

Pisica mie imi place mai mult pentru ca eu am pisici de vreo 7 ani dar nici o data nu am avut probleme cu urcatul pe masa si e adevarat ca naparlesc dar daca ai grija de ele cum trebuie nu iti umplu casa de par.In plus cainele trebuie sa il scoti afara de dimineata, la pranz si seara pe cand pisica doar ii aduni din ladita cu nisip.Iar la cainii mici e foarte enervant pentru ca nu stiu unde trebuie sa isi faca nevoile iar pisicile in cel mult o saptamana se obisnuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.daca vrei ceva mai jucaush, ia cainele. daca vrei ceva mai calm, ia pisica.

| rty a răspuns:

Cainele.

| abate a răspuns:

Caine e onest