| MocanuAlina2006 a întrebat:

Care dintre aceste animale de companie ar fi mai potrivite și mai ușoare de întreținut: câine, papagali sau pisică?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Dintre toate papagalul este cel mai usor de intretinut.
Pe papagal nu trebuie sa il scoti afara, găinatul lui nu pute precum rahatul de caine sau pisica iar puful pe care il lasa e usor de strans si aspirat.
Papagalul nu mananca asa mult precum o pisica sau caine daca ai un castron mare de mancare le poti mancare in el si le ajunge trei zile.
Dar chiar daca e mai usor de intretinut un papagal e mult mai sensibil decat o pisica sau un caine.Papagalii nu suporta frigul deloc si fiind pasari exotice au nevoie de o temperatura de peste 20 de grade in casa.De asemenea trebuie sa le faci curat in colivie o data la trei zile si trebuie sa fie pusi intr-un spatiu luminos si calduros.

| MocanuAlina2006 explică (pentru LordCristobal):

Mulțumesc de răspuns

| gemeni6226 a răspuns (pentru LordCristobal):

Ai meritat funda si eu asta am vrut sa scriu caci am avut papagal si momentan am iepuri dar incomparabil mai usor cu papagalii singura problema cu ei este ca au perioade cand iti sparg capul cu vocea lor pe cand iepurii sunt silentiosi in schimb peste tot lasa puf unde sunt lasati sa fie.Si la iepuri asta te scoate din sarite.

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Papagal