| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu a mancat ciocolata. am un pug de 3 luni
Ce sa fac inainte sa il duc la veterinar?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai mare grija unde iti tii data viitoare ciocolata. Pentru caine este otrava si daca mananca o cantitate mare ii poti pierde. Daca a mancat un patratel de ciocolata nu se intampla nimic, insa la un pui posibil sa apara varsaturi (sa elimine) si astfel pericolul poate trece. In orice caz, ar fi bine sa tragi o vizita urgenta la veterinar daca spui ca a mancat mai mult de o patratica de ciocolata.

| Freya1 a răspuns:

Pai se manifesta in vreun fel? II e rau sau ceva? Caini mai mananca prosti dar daca nu sa imbolnavit sau nu are ceva simptome nu cred sa fie o problema

| Xaya a răspuns:

Dacanu a mancat prea mult nu are nimic, daca se manifesta ciudat dupa 2-5 ore ar fi cazul sa il duci la veterinar fara sa ii faci nimic inainte. Pentru ca e pui asigura-te ca bea multa apa si ca ciocolata nu era intr-o concentratie prea mare.

| Ana1687 a răspuns:

Daca a mancat o cantitate mica nu ai de ce sa iti faci griji

| eudoareuu a răspuns (pentru Ana1687):

A mancat cam un rand din ciocolata schogetten. nu se manifesta diferit fata de obicei

| annempx a răspuns:

Daca a mâncat putin, Nu, dar daca a mâncat o cantitate mare, da. Cabinele meu mai mănâncă dulciuri dar rar si putin, si nu are nimic.

| Chernobyl a răspuns:

Nu trebuie sa-i faci nimic il duci direct la veterinar.

| NRazvan a răspuns:

Sa-i faci o deparazitare interna. De la dulciuri cainii animalele fac limbrici.

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

E un animal nu contează rasa am avut o cățea manca orice și nu avea nimic și era terrier