| Dafii a întrebat:

Câinele meu a murit acum un an şi o lună, se împlineşte astăzi. De atunci, îi simt lipsa, acum câteva luni nu îi simţeam lipsa dar când ascult melodii triste din pian sau chitara îmi vine să plâng groaznic de rău! Mie foarte dor de ea, în primele luni în care a murit am visat-o şi era într-o stare nasoală, mereu când o visam eram nefericită iar în noaptea de înviere am visat-o iar, şi se făcea că era pe un cam cu iarbă verde într-un ţarc, era cu mulţi căţei ş era fericita şi durdulie. Credeţi că visele astea au vreo legătură? De ce îi simt lipsa încă? Am iubit-o mult de tot...

9 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Visele sunt ciudate, iar cand te gandesti la acea persoana, ii spun persoana fiindca cainele tau a fost mai mult decat un caine, probabil era unul din cei mai buni prieteni, atunci ai vise cu ea. De obicei cand iti apar caini in vis se spune ca ai dusmani, dar visul asta inseamna altceva : ca ti-e dor de ea. Nimeni nu stie ce se intampla dupa, mai ales cu animalele. Oamenii se duc in rai sau iad, dar aninalele nu stiu nimic de ele. De fapt cred ca nineni nu stie ce se intampla acolo. Si de ce esti trista? Ea e fericita si nu vrea sa fii asa!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Stai liniştită, căţeluşa ta se odihneşte acum. E normal să îi simţi lipsa şi să îţi fie încă greu fără ea însă starea pe care o ai se datorează faptului că ai iubit-o mult.
Mie mi-a murit porcuşorul de Guinea şi chiar dacă au trecut 2 luni încă îmi pare foarte rău după ea iar când mi-o amintesc mă întristez.
Aceasta e situaţia! Bucură-te de faptul că i-ai oferit o viaţă frumoasă, cu mâncare bună şi că ai îngrijit-o aşa cum ar trebui să fie îngrijite toate animalele.
Nu mai fi tristă.
O seară plăcută, pa-pa!

| valentingb a răspuns:

Păi, dacă e fericită, durdulie, la iarbă verde. e bine, nu?
Eu am uitat când e ziua mea anul ăsta, nu știam de ce mă întreabă lumea dacă dau de băut, și tu ții minte data când a murit cățelul. Te admir! Dar poate că visul nu a fost doar vis.

| Iubibilăă a răspuns:

Crede-ma si vedete sufera ca tine.
Am cateva saptamani am citit un articol cu o stapana ce a plans din cauza lui Mario. Mario a murit intr-un incendiu. Numai unul a putut fi salvat.
Acum ea il viseaza mereu.
P.S: De ce nu incerci sa-ti cumperi un caine de aceeasi rasa cu acelasi nume?
Pa, pa.

| iDizzySmile a răspuns:

De asta ii simti lipsa, te inteleg si eu trec prin asta, ii simti lipsa pentru ca o iubesti, iar visul cu cateii inseamna ca e fericita si vrea ca si tu sa fi la fel, pentru ca daca o vei plange ea nu va fi linistitawinking

| artagonlord a răspuns:

Iti este asa dor de ea pentru ca a facut parte din viata ta, asa am patit si eu cu pisca, de aceea mi-am luat un caine ca sa nu mai fiu asa trist dupa ea.

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
îi simţi lipsa pentru că ai ţinut foarte mult la ea. este normal. gândeşte-te doar că ea este într-un loc mai bun acum, şi că îi este mai bine ca aici. te vei simţi mai bine după ce îţi vei lua un alt căţel. nu te gândi c-o înlocuieşti. nu este deloc aşa.
Baftă!

| iiXoxo a răspuns:

Ii simt lipsa pentru ca ai tinut la ea! E greu sa renunti la cineva care ai tinut mult. Ii duce lipsa si o visezi. Eu cred ca singura legatura este ca ii simti dorul atat. Treci intr-o perioada grea. Poti sa uiti iesind cu niste prieteni, sau la aer curat ( padure, parc ) daca inca ii mai simt lipsa si atunci incearca sa iti imaginezi ca este langa tine. Imi pare rau pentru tine. Sper ca te-am ajutat...

| Alexya28 a răspuns:

Pai visele au legatura cu faptul ca te gndesti la ea si poate e un semn ca ii e bine acolo unde e.