| คlєxヅ a întrebat:

Vreau sa ma eliberez de ceva,cainele meu,cu numele Rexi il am de mult timp,foarte mult,m-am obisnuit cu el,ii dadeam de mancare,ma jucam cu el,vorbeam cu el,simteam ca pot sa ii spun tot ce am pe inima doar acelui patruped,si se uita la mine de parca ma intelegea,m-am distrat mult cu el,odata cand veneam de la scoala,am vazut un caine,de rasa,ciobanesc.L-am luat,sa nu il calce o masina, si am stat cu el acasa,i-am dat de mancare si il mangaiam,Rexi parea sa aiba invidie pe acel caine, si parca tot incerca sa imi spuna ca inca imi pasa de el si sa nu il las pentru acel caine, de craciun inainte de 1 zi sau 2, Rexi disparu-se,si bunica imi tot spunea ca va veni inapoi si ca a plecat dupa catele,dar prietenii tot incercau sa ma inveseleasca amagindu-ma ca l-au vazut si ca e teafar, am plans enorm de mult,nici acum nu l-am uitat chiar daca s-a intamplat in urma cu vreau-n an,sau poate luni intregi. Am mers pe la categoria "Hobbies & Pets„ si am vazut o persoana caruia cainele ii murise,si acolo am vazut un raspuns care sigur daca il vedeati va aducea lacrimi in ochi, mi s-a parut ca cine la scris sigur avea o inima buna, si la fel si un suflet bun, va dau aici ce a scris: http://www.tpu.ro/......este-asta/ andra.twilight a răspuns: Te inteleg perfect.Si eu eram asa acum o luna cand ambii mei catei au fost otraviti.Am pus si eu o intrebare aproape identica cu a ta si am primit niste raspunsuri destul de utile. Uite:http://www.tpu.ro/......plat-deci/ Imi pare sincer rau, stiu cum e si te-as sfatui sa iti iei altul.Stiu ca nimeni nu il poate inlocui pe cel care s-a dus dar o stiu din proprie experienta ca unul nou te-ar ajuta sa treci peste.Eu in primele zilele dupa ce nu am mai avut catei plangeam non-stop si parca oriunde ma uitam ii vedeam numai pe ei:((. Sase nopti la rand numai pe ei i-am visat, dar acum am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca ei sunt undeva acolo sus si ma privesc(chiar daca pare penibila pe mine ma face sa ma simt bine si asta e tot ce conteaza, nu?). Acum am altul, de asta te-as sfatui sa iti ei si tu altul, si de fiecare data cand ma uit la el parca ii vad pe cei doi.Crede-am timpul le va rezolva pe toate, trebuie sa ai rabdare, -si gandeste-te ca undeva, acolo sus, el te priveste si vrea sa fi puternic.- Nu e asa ca mesajul care l-am scris cu - va face sa plangeti,mai ales daca aveti si voi animale care acum,sunt sus,unde meritau in raiul animalelor,si ganditi-va ca se simt destul de bine. :( Of ce dor mi-e de Rexi, acum nu am nevoie decat de incurajari, si atat...

4 răspunsuri:
| คlєxヅ explică:

Poate vi se pare ceva stupid, cred ca nimeni nu a suferit mai mult decat mine la pierderea unui animal. Parintii imi tot spun ca cine la legat in legatoare sigur ii da drumul la iarna, dar tot cred ca e mort si ca acum este intr-un loc mai bun si poate ca se simte bine acolo si are tot ce merita. Poate sunt unii dintre voi care ma intelegeti.

| Lora1 a răspuns:

Te inteleg perfect sad si mie mi s-a intamplat asta, am avut 2 caini iar eu il iubeam numa pe unu Chico iar pe Boby nici nu il bagam in seama, Chico era mai mic iar de Boby ma plictisisem iar intr-o zi Boby a plecat de acasa iar dupa 3 zile l-am vazut in centrul orasuli mort cryingcryingcrying pe strata calcat de o masina cryingcrying... 2 saptamini la rand am planans intruna ma simteam ingrozitor spuneam ca totul s-o intamplat din vina mea si cu toate ca era vina mea k nu l-am mai uibit si pe el sadsadsad Am trecut ft regu peste asta dar cu timpul m-am obisnuit in fiecare seara ma uit la poza lui sad si imi amintesc cat de frumoase erau clipele cand era cu mine sadsadsadcrying

| คlєxヅ explică (pentru Lora1):

Ma simt vinovat crying...

| คlєxヅ explică (pentru Lora1):

sad Ce dor mie de el, cred ca acum este intr-un loc mai bun si are tot ce merita si nu a avut aici, era un membru din familie crying