| cristi27 a întrebat:

Este cineva pe acest site care interpreteaza visele? va rog sa nu radeti de mine dar de 3 nopti incoace visez doar morti, ieri dimineata am visat ca a murit un prieten de al meu, azi noapte am visat ca a murit un verisor si vreau sa va zic ca ma simt groaznic, ma trezesc dimineata mai obosit decat atunci cand ma pun in pat sa dorm...va rog sa imi dati si mie un sfat ce sa fac ca nu mai stiu...

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Cat stres ai acumulat pana acum? Cat timp de odihna ti-ai acordat? Totul pare a fi un subconstient f incarcat si plin de energie negativa...; asa ca pana sa adormi fa-ti putin timp si pentru tine si mediteaza la ceea ce ai facut in perioada asta si ce te macina cel mai mult.In ceea ce priveste ce ai visat e ca se zice ca le-a murit moartea si ca vor fi paziti de aici in colo... dar intra in detaliile viselor si vezi daca se leaga intr-un fel, adica in ce loc s-a produs moartea acestora si care e cauza mortii lor...

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si eu am visat morti, insa nu m`am gandit daca inseamna cv...

| lia a răspuns:

Cristi, cand visezi ca moare cineva, de obicei este bine pentru acea persoana. Inseamna ca evolueaza...trece pe o treapta superioara. Planul poate fi spiritual sau material.
Si eu am visat asta, de multe ori, stai linistit.

| BUBULINA a răspuns:

Eu nu cred in interpretarea viselor
este o alta minciuna, la fel cum este si superstitia, vraja, horoscopu, blestemele... etc

probabil ca esti stresat din alte motive, gandeste-te la ceva frumos

| Dan a răspuns:

Cristi, roaga-te la Dumnezeu, atunci visele tale urate vor disparea.
Spune de mai multe ori rugaciunea si nu te gandi la alceva, decat la Dumnezeu.

| cristi27 explică:

Nici eu nu cred in vise dar deja e prea de tot 2-3 nopti la rand mi-a dat de gandit si vreau sa va spun ca acum chiar nu am avut motive sa fiu stresat de ceva, sa am vreo problema sau ceva de genu, acum parca nici nu imi vine sa ma pun in pat... oricum mersi ca santeti alaturi de mine si va pooop pe toti si vreau sa stiti ca toate sfaturile voastre le iau in considerare

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Uite ce am gasit pe internet tongue :

MORT: amintiri ale trecutului, aspecte demult incheiate, situatii terminate; (inviat) efecte ale trecutului care inca te afecteaza sau care pot reveni in actualitate.

- moartea cuiva drag sau apropiat - teama de abandon, sentimente de frustrare, frica de singuratate sau de marginalizare, lipsa de ocrotire;

| emy a răspuns:

Buna, Cristi! Se spune ca atunci cand visezi ca a murit cineva, fuge moartea de acea persoana.

| emy a răspuns:

Am uitat:asta nu e motiv de ras; cine rade este, fara suparare, un imatur.

| lote00 a răspuns:

Inseamna ca ai sentimente de frustrare, teama de singuratate.

| scootsie a răspuns:

Se schimba vremea...Eu cand visez morti, sigur a doua zi se schimba vremea... Dar tu evita sa mananci seara chestii grele de digerat si vei avea o alta stare...

| SweeTLemon a răspuns:

Daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general cei care sunt bantuiti de astfel de vise sau stari este ca cineva in familie a avut de-a face cu vrajitoria sau superstitii. Daca tot mai apar acele vise urate trebuie sa cauti consiliere. Uite eu sunt crestin si cred ca este cineva care poate sa te elibereze de orice fel de atacuri demonice.Numele Lui este Isus Cristos care are puterea divina de a scapa oamenii.Pentru a beneficia de ajutorul Lui trebuie sa il recunosti ca Mantuitor personal in viata ta si de atunci sa incepi o relatie tata-fiu cu El.Garantat El iti poate schimba viata, trebuie doar sa ii dai voie. Daca vrei sa vorbim mai detaliat despre asta email me:vcatalin23@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la fel visez dar nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la biserica din partea mea si roga-te