Întrebare recomandată | StefaniaCo a întrebat:

Hei! Ma adresez celor care au sau au avut iepurasi! Am un iepure pitic de Angora, iar de cateva zile nu prea mai vrea sa manance mancarea cumparata de la petshop. Alege din ea doar anumite seminte, in schimb mananca lucerna si trifoi uscat, morcov, telina, sfecla rosie. Credeti ca este o problema sau doar face mofturi la mancare, chiar daca inainte accepta si mancarea cumparata. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face mofturi.Nu ii place acea mancare de la petshop sau din alte parti deoarece are mirosul f bun si ii miroase toate porcariile bagate in acele mancaruri. Dai asa cum vrea el si ce mananca, mai ales lucerna verde sau uscata, balotata. Ca si restul de legume.Mancarea de la petshop este uscata si contine aditivi chimici si conservanti.Risti sa-l inbolnavesti cu acele mancaruri. da-i mancare naturala.