| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu face 2 ani in august, este o corcitura dintre bichon si pechinez. Nu i-am facut pana acum nici un vaccin. As putea sa ii fac acum? Daca da ce fel de vaccin, adica pentru ce? Si cat costa fiecare tip de vaccin pe care as putea sa il fac?

1 răspuns:
| MihayAndrey a răspuns:

Nu e bine sa incepi schema de vaccinare acum. Poate eventual doar niste suplimente si niste pastile de deparazitare interna. Adica recomand calciu K-9 Complete Growth (da-i jumate de tableta pe zi, ca e mic de statura) si pastile de deparazitare interna cumperi de la ori ce farmacie veterinara. Jumate dimineata inainte de masa si alta jumatate dupa 3 luni.