| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu nu mananca de o saptamana decat foarte putin si fortat (doua trei bucatele mici de ficat). Nu mai are putere sa se tina pe picioare dar continua sa mearga. Si tremura tot timpul, de fapt este ceva ca un sughit dar cand sughite ii tremura tot corpul si ii curg ochii. Cat credeti ca rezista fara sa manance?

5 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Eu zic sa-l duci urgent la un veterinar sau sa chemi unul acasa. Cu siguranta a patit ceva( daca nu cumva este foarte batran).

| Necunoscutu92 a răspuns:

Fugii la VETERINAR are grave probleme de santate

| AntoniaRules a răspuns:

Buna!

Poate e prea tarziu pentru raspunsul meu, dar, cainele tau are capuse.Si cainele meu a avut.Acum este intr-o stare apatica.Sunt aceleasi semne care lea avut cainele meu.Indica Babesioza.
Este o boala grava, care netrata la timp duce la deces.Cainele meu si-a revenit dupa ce a fost dus la veterinar.I-a pus pervuzie si i-a dat doua injectii.Acum e bine si din nou fericita!
Sper sa se faca bine catelul tau.Dul la veterinar! El te va ajuta cel mai bine!

Bafta!
Funda? happy

| onneshhott a răspuns:

Scuza-ma ca spun asta dar esti batuta in cap?
Cainele tau are o problema adevarata si tu inrebi cat rezista fara mancare?
Fii atenta.
In primul rand incearca sa ii dai mancaruri calde gatite si daca nu vrea dai cu forta si carnea fiarta sau prajita este poarte buna si contine multe calorii si i-ar ajuta starea.
Carnea de pui fiarta este si sanatoasa.
Cat despre tristete poate avea un fel de depresie incearca sa ii oferi mai multa afectiune sa te joci cu el ofera-i mai mult din timpul tau scoate-l afara mai des si lasa-l sa se relaxeze un pic in natura de preferat un parc pentru cu multa verdeata.
Si sterge-i ochii cu un prosop curat inmuiat in apa calda sa nu faca o infetie.
l-ai puta sterge la ochi si cu ceai de musetel asta ajuta destul de mult.

| DogBarber a răspuns:

Bună ziua, ar fi indicat sa îl duci la veterinar. Unii catei tremura, miros urat din gurita și se ascund de alți când au probleme cu glandele peria ale, ele trebuie în cazul acesta vidate. Dar tu spui despre mai multe simptome ceea ce ar necesita o vizita la un medic. Dacă ești din Oradea te invit la salonul meu de frizerie canina pentru îngrijirea prietenului tău patruped. Pe Google scrie Frizerie Canina Oradea sau www.dog-barber.net
Stima Antonio