| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Cainele meu(bichon havanez de 4 luni) cand a fost fratele meu cu el afara a adus-o plina de scaieti si am observat ca a si inghitit si avea si in gura dar pe aia i-am scos, intrebarea este cainele isi va reveni? la inceput avea senzatia de voma acum nu mai are, ce ar trebui sa fac, sau sa merg la un veterinar?

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred c-a inghitit scaieti, e mic cainele, dar nu e si tampit.

| Lory2333 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Un caine nu e tampit.Da, poate inghiti si asa ceva.Un veterinar poate rezolva asta!
Apropo, tu Mihaela1964 poate unii caini pot inghiti asa ceva, caini nu-s tampiti.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Lory2333):

Normal, sunt animale inteligente. Crezi vreodata ca i-ar tenta ciulinii astfel incat sa-i si inghita?

| DenissaRoxana a răspuns:

Tu nu trebuie sa ii faci nimic, decat sa mergi cu el la veterinar. El stie ceea ce e bine pentru catel!
Trebuie sa il supravegheati mai atent, e mic si are tentatia sa bage orice in gura. Si cainii mai, cand erau mici, la fel faceau... orice gaseau bagau in gura.

| xxxSecretDiscretxxx explică:

L-am dus la vaterinar si i-am dat cu seringa apa cu sare si a vomitat, acum se simte perfect multumesc pentru raspunsuri si sfaturi!

| Shi_Atat_Raul_1975 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la un veterinar Funda?