| Billionaire_1297 a întrebat:

Cainele meu tuseste ca si cum ar vrea sa vomite de ieri. Cred ca a inghitit o bucata din patura pe care dormea pentru ca am gasit-o rupta.Azi dimineata a reusit sa vomite insa se pare ca tot continua sa scoata sunetele acelea. Ce e de facut?

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

O sa vomite si restul de patura, daca a consumat-o. Da-i hrana lichida vreo doua zile (fiertura de oase sau resturi de supa/ciorba de ex) si va elimina restul de patura nedigerabila care i-a ramas in stomac. Da-i un ciolan mai mare pe care sa il roada si atunci nu iti vai mai roade paturile, pantofii, colturile de la mobila etc!

| Minks a răspuns:

Du-l la medic sau asteapta sa o vomite pe toata. Da-i si tu ceva sa roada, nu poate o sa iti manance televizorul, mobila.

| Ionii13 a răspuns:

Nu cred ca a inchitit o bucata de patura.big grin
Sfatul meu: Daca e catel de rasa nu il hrani cu oase de la gaina sau asa ceva.
Hraneste catelul cu piept de pui daca vrei sa ii dai de la tine dar cel mai indicat este sa ii dai boabe sau oase din carne( special pentru. catei)
Eu cred ca s-a inecat cu un oswinking.

| Baton a răspuns:

laughing))))
funny chestie.
pai mai dai de mancare nu il lasa sa manance paturile de prin casa rolling on the floor
intreaba un medic veterinar.
asa ma fac si pisicile de ai impresia ca acum isi dau stomacul afara dar ori s-au inecat cu ceva ori e fum mult in casa ori e de la raceala...
pentru mine sunt uneori amuzante da nah. ce sa le faci.si ele au viata.
da le rezolv repede la veterinar daca e chiar cazul.
dar o intrebare la un veterinar nu strica...sa vezi de ce face asa si ce poti face.

| Ralux a răspuns:

Du-l degrab la veterinar! big grin sa nu mai sufere cainele... saracul... crying

| EduardTPU a răspuns:

E simplu, il duci la un medic veterinar.Sa presupunem ca a inghitit ceva, ce ai sa faci? Ai sa-i bagi mana pe gat? (m-as mira sa reusestilaughing ) In concluzie, nu ai ce face decat sa-l duci la un medic veterinar, in cazul in care tii la cainele respectiv straight face