| anonim_4396 a întrebat:

Cainii sufera de alergii? La ce?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Eu stiu ca la mancare...de exemplu, cainele meu de la tara nu putea sa manance carne! culmea... dar in rest manca orice...

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Parazitii(paduchii, puricii, capusele), paianjenii pot crea cainilor alergii.

| Elly4all a răspuns:

Pot sa sufere si ei de alergii depinde cat de sensibili sunt.veterinarul va sti cel mai bine dupa ce il va consulta.winking

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pe cainele meu l-a intepat o albina cand era mai mi... a fost oribil! i s-a umflat botul si credeam ca d-ne fereste ar muri, dar l-am dus la doctor, cu niste injectii si cu dragoste l-am scapat de alergie

| otypa a răspuns:

Da mai ales de purici daca nu ai faci baie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sufera cel mai mult la piscatura de capusa, la mancare si la alergiile tipice de primavara, nu radeti! din cauza mancarimilor, se scarpina foarte mult, pielea se infecteaza, eu ii tratez cu sirop care contine histaminice, cele care se folosesc si la oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog frumos frumos cainele meu acum 10 minute la intepat o albina in ureche acum se izbeste pe jos si a facut urina cu spuma, i-am scos acul si l-am dat cu spirt dar tot nu si-a revenit, va rog frumos ajutati-ma! nu vreau ca cainele meu sa moara.sau na...sa i se intample ceva...sad sunt foarte speriata, va multumesc si astept raspunsul