| angel_5676 a întrebat:

Cainii sunt mai inteligenti decat pisicile. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Câinii în locul unde locuiesc îi privesc pe acei oameni ca stăpâni, în schimb pisicile se cred ele stăpâne şi în general fac ce vor.
După unele studii ştiinţifice, câinii sunt ca inteligentă cotaţi mult deasupra pisicii.

| madalinutza a răspuns:

Da.
si pazesc casa omuluismug
deci tot is bunibig grin

| cretzufinish a răspuns:

Corect... pisicile sunt doar pe intereshee hee

| alecs871 a răspuns:

hee heeAcum depinde de fiecare cum priveste lucrurile, e adevarat ca sunt multi caini dresati, dar si pisicile pot intelege unele mesaje...

Privind inteligenta cainelui era o faza in Louie laughing
Baiatul lui Janson : Cainele meu e mai destept decat famalia ta
Louie : Ba nu, toata familia mea e mai despteapta decat cainele tau rolling on the floor

| CosteaVlad a răspuns:

În principiu câinii sunt mult mai inteligenți decât pisicile. Oricum, inteligenţa câinilor și cea a pisicilor se manifestă în moduri diferite, iar în cazul câinilor este ceva mai evidentă.
Nu știu dacă știi serialul ăla cu Lassie... happy nu o sa vezi niciodată o mâţă ajungând la nivelul ei. big grin

| another_emo_girl a răspuns:

Pai...fiecare animal are coeficientul lui de inteligenta.atat pisicile, cat si cainii sunt inteligenti in felul lor.sta in caracterul pisicilor sa se mentina elegante si gratioase, asa ca nu o sa vezi nici una alergand dupa un frisbee sau stiu eu, tavalindu-se in noroilaughingde asemenea, pisica salbatica stie cum sa'si prinda hrana de una singura si e capabila sa'si duca viata independenta.cainele,e putin mai jucaus si nu tine atat de mult la gratie. el se implica f mult in relatiile de afectiune, in special cu copii. unele rase, sunt folosite in scopul politiei si al pompierilor, deci e clar, sunt inteligenti.prin urmare, cum am zis si mai sus, atat cainele si pisica sunt inteligenti in felul lor, si se completeaza unul pe celalat(p. s:nu ii pune in acelasi loc daca nu se cunosc de micihee hee) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare asemanatoare cu intrebarea: barbatii sunt mai inteligenti ca femeile? laughing

| SufletDeCopil a răspuns:

hee hee ciudata intrebare. cum ar fi sa te intreb eu pe tine: Fetele sunt mai destepte decat baietiilaughing? cam asa e si cu intrebarea tahwinking
Bye bye kiss

| oky a răspuns:

Da cred.