| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care necajesc pisicile? Le fugaresc cu pietre si pun cainii sa o omoare? Vad ca toti sunt impotriva lor intr-un fel.si oamenii dar si cainii le necajesc. Sunt foarte putini oameni care plang cand vad o pisica moarta! Ce parere aveti despre acesti oameni rai?

Răspuns Câştigător
| NoName1234 a răspuns:

Sunt niste oameni ingrozitori care fac asta!
Si eu daca as avea o ferma sau ceva nu as taia nimic gaini, oi, porci chiar daca nu as avea bani as prefera sa mor de foame decat sa omor toate animalele alea ca sa mananc eu putin!
Nici nu mai zic de oameni care ii omoara doar pentru haine! Este un lucru asa de stupid!
Nu ar omora un om pentru haine si nici mancare asa ca de ce sa omoare un animal?!
Oameni se cred mai presus ca animalele! Ei bine nu sunt! Ii urasc pe acei oameni.
Si cat pentru pisici mie asa mila de ele, si eu am mai salvat de caini cand am avut ocazia!
Odata un caine fugarea o pisica si am luat-o repede in brate chiar si daca riscam sa fiu muscata de caine!
Si odata o pisica ii dadea lapte puiului ei si a alergat un caine spre ea si am luat cainele si l-am tot impis asa departe de pisica pe care o speriase! Si multe altele. Si cat despre cai.care sunt chinuiti cu greutatea care o cara si cu biciurile alea stupide ale oamenilor!
Am spus ce aveam de spus.sad Iubesc foarte mult animalele!

10 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Mersi mult! Si apropo ba da! Am vazut oamnei care arunca cu pietre mari si grele in caini imi vine sa plang cand mad asta crying sad

| foxi a răspuns:

Pisicile sunt privite ca si profitoare, din cauza asta sunt tratate asa cum spui!

| Ruxy_1106 a răspuns:

Eu iubesc pisicile. Am o pisica. Si chiar daca ma mai supar pe ea, o fac in toate felurile, nu stiu ce m-as face daca ar muri.
Pe mine una ma intristeaza la maxim pisicile moarte. Am salvat, cand am avut ocazia, cateva pisici, de fugareala cainilor. Iar cand vad vreo pisica prin cartier, infometata, ori ii cumpar mancare ori ii dau ce nu mai mananca pisica mea.
In general iubesc toate animalele, dar pisicile sunt pe primul loc.
In legatura cu oamenii care au ceva cu pisicile, nu cred ca le-ar conveni sa li se intample pe pielea lor ce i se intampla unei pisici sau orcarui animal chinuit sau taiat pentru a fi mancat etc.

| oannah a răspuns:

Ce sa zic, am o parere ff proasta despre astfel de indivizi, pe care nu ii pot numi oameni. pur si simplu nu inteleg cum nu poate sa iti placa o pisica! sunt atat de inteligente, iubitoare si frumoase.de fiecare data zic, desi stiu ca nu e bine/frumos, o injuraturastraight facetongue. am avut 8 ani o pisica asa ca le iubesc ff mult. si merita sa fie ingrijite si iubite mai mult decat multi dintre noi.

| CarmenR a răspuns:

Urăsc oamenii care chinuie animalele nevinovate

| чnÐяч a răspuns:

Nu au suflet, mai animale sunt oamenii decat pisicile si cainiipuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar despre cei care taie, pui, porci.vitei,miei,pentru a-i manca? ce crezi? eu cred ca nu trebuie sa faci rau unei fiinte daca nu e necesar.in rest, am vazut multi oameni imbracati in piei de animale, dar nici un animal imbracat in piele de om, decat la figurat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca n-au pic de suflet sad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am referit la pisici pentru ca oamenii nu prea bat cainii. Si astea sunt singurele animale pe care le chinuim degeaba! Nu ne iese nimic si mai facem si un rau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt niste nenorociti. ii detest si cred ca nu au pic de inima.