| sergiu48 a întrebat:

Cam cat ar costa sa-mi iau un papagal vorbitor! ( perus)?

7 răspunsuri:
| Z3R0H0uR a răspuns:

Daca doresti sa ii cumperi dintr-un petshop, ei sunt vanduti intre 30-50 lei. Daca vrei sa ii cumperi direct "dresati", te va costa ceva. happy

| Serree a răspuns:

Depinde poate ajunge si la 400-500lei

| Anutzzzaaa a răspuns:

Depinde de unde il iei. de la un pet shop intre 1milion jumate si 5

| jojomannnn a răspuns:

Depinde

| PisicaCuBere a răspuns:

Specie Rara.Nu trebuie sa depaseasca 50 de lei.

| florina101 a răspuns:

Perusii nu sunt papagali vorbitori, totusi ei costa aproximativ 20-40 de lei. Papagalii vorbitori sunt ceva mai scumpi. Exista multe specii de papagali vorbitori. Oricum mai ieftin de 300 de lei nu gasesti niciun papagal vorbitorhappy funda?happy

| Marinescu_Florentina_1981 a răspuns:

Iti pot spune eu. si eu am un papagal vorbitor ( perus ) pe care l-am cumparat de la petshop cu 60 de lei. inainte sa il cumperi intreaba vanzatorum de acolo daca este femela sau mascul, pentru ca femelele nu vorbesc, ci doar ciripesc, precum papagalita mea. doar masculii vorbesc. sper ca ti-am fost de ajutor. happy