| DontHitMe a întrebat:

Cat costa un papagal vorbitor?

Răspuns Câştigător
| GivingUp a răspuns:

Buna! Sa stii ca un papagal vorbitor costa cateva milioane deoarece este cea mai preferata rasa pentru amuzul ei si talente care le preia de la oamenii din jurul ei! Poti sa te duci peste vreo 5 milioane deoarece aceste pasari au si culori bogate si stralucitoare ( nu ma refer la sclipicibig grin). Sper ca te-am ajutat. Funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| pushtius1 a răspuns:

SaraJ te contrazic, cea mai populara rasa este perusul, el fiind cel mai intalnit atat la noi cat si in alte tari. Intr-adevar nu invata foarte multe cuvinte iar claritatea nu este perfecta dar... si sunt destul de ieftin 20-30 lei. gasesti mai multe informatii despre ei pe http://animaledecompanie.info

| SaraJ a răspuns:

Buna! Cea mai populara rasa de papagali vorbitori este "ara" si se pare ca duce la cateva milioane. http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 55825-Vand-papagali-ara-jako-marele-alexandru-micul-alexandru-si-colivii

| IoNuTzZ99 a răspuns (pentru SaraJ):

Sall! unde locuiesti pentru sunt interesat de o papagalita micul alexandru albastra de aprox 2 anihappy

| radu5320 a răspuns:

Daca vrei un Jako, trebuie sa dai in jur de 90-95 de milioane!

| AnOOniMuss a răspuns:

Eu cred ca coasta vreo 4 miloNE