| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un papagal cu tot cu colivie sau fara? Dar sa fie deala vorbitor.

7 răspunsuri:
| WeLoveIceCream a răspuns:

Hey! si eu am avut papagal. papagalul in sine costa 500-600 de lei, depinde cum vrei sa arate. colivia este 100-200. el este destul de usor de intretinut, ca si un perus(e tot papagal). Succes si iti recomand sa cumperi de la un veterinar sau un magazin specializat. Sper ca ti-am fost de ajutor.Bye.

| AmandytaErhan a răspuns:

Buna, imi cer scuze nu stiu cat costa dar iti dau un sfat, doar papagalii batrani pot vorbi dar nu te sfatuiesc sa iai un papagal batran, el se deprinde foarte greu de noua sa casa de vocea ta si poate sa moara foarte repede, mai bine ai lua un papagal mic. va trece ceva timp dar va trai mult si bine

| Anesia27 a răspuns:

Buna! Bunca mea are un Perus si l-a invatat sa vorbeasca :X un perus este sub 100 de lei.mi se pare ca 60 de lei sau mai putin.iar cusca tot sub 100 de lei.cel putin asa e in Timisoara.
Trebuie sa iti spun ca trebuie sa te ocupi de papagal ca sa invete sa vorbeasca, dar merita!

| crissa_2815 a răspuns:

Bunahappy, pai un papagal vorbitor costa in jur de 150 lei[1 mil jum].iar colivia, depinde cat de mare vrei sa o iei.dar ar costa si o colivie.50-60 lei.happy

| vladinscain a răspuns:

Coasta in jur de 600 de lei.Depinde ce rasa e.Dar slabe sanse sa gasesti papagal care sa stie sa vorbeasca din prima.Trebe sa il inveti tu.Bafta!

| lenalle a răspuns:

Hi~~~eu am papagal ''vorbitor'' cum ii spuneti este rasa ''micul alexander'' l-am luat de 4 ani si l-am invatat sa vb^^hehe am dat atunci pe el si p e colivie 1300lei noi. ATENTIE! din aceasta rasa doar masculul poate invata sa vb, femela nu poate. iti dai seama cand incepe sa vb cand i se face un inel rosu in jurul gatului. rasa ''marele alexandru'' am auzit ca logic ca sunt mult mai mari, da invata mi repede sa vb si cred ca acolo si femela vbthinking

| Glontaru102 a răspuns:

Nu exista.