| Furnicuta000 a întrebat:

Cam cat costa in Bucuresti sa castrezi un motan? Stiu ca depinde de cabinet dar asa un pret estimativ, ca nu am nicio idee

12 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

250-300 lei cu anestezie clasica si fara analize inaintea interventiei.
Cu anestezie inhalatorie si un set minim de analize : hemoleucograma + vazut cum sta cu ficatelul si rinichii ->> 500-700leuti.
Sunt clinici veterinare care nu executa operatiunea de castrare fara un set de analize inainte.

| Werrich a răspuns:

Nu sunt campanii de sterilizare gratuita? Sună la ONG-urile de animale și te anunță ei.
https://m.facebook.com/cmvi.irina.corbu/

| Furnicuta000 explică (pentru Werrich):

Ar fi bine. Am 3 motani si deja dau multi bani pe mancare...

| gigite a răspuns:

Https://www.hemopet.ro/interventii-chirurgicale/

In clinica Hemopet pot fi efectuate atat interventii chirurgicale de rutina precum castrari si sterilizari caini, pisici, iepuri, etc., cat si interventii chirurgicale complexe precum operatii ortopedice, hernii, indepartari de tumori, cezariana, chirurgie de urgenta si multe alte interventii.

Clinica este dotata cu aparat de anestezie.

Lista completa a serviciilor poate fi descarcata din pdf-ul alaturat: XXXXX

Consulturile și vizitele medicale necesită o programare telefonică. Pentru a preîntâmpina eventualele neplăceri, vă rugăm să ne sunați înainte.

Ultima programare se face la ora 20:00 (L-V) și la ora 17:00 (S-D).

În cazul urgentelor medicale, vă rugam să apelați numărul de telefon și să informați cadrului medical înainte de a vă prezenta în clinică. Un astfel de apel telefonic este important deoarece oferă suficient timp pentru pregătirea personalului medical și al echipamentelor cu scopul de a putea oferi ajutorul necesar.
Vă mulțumim pentru înțelegere!

office@hemopet.ro
Str. Henri Coandă, nr. 15, Piata Romană, cod postal 010667, Bucuresti
Luni - Vineri: 9:00 - 21:00
Sambata - Duminica: 9:00 - 18:00

| MariaMaia879 a răspuns:

Nu stiu, nu ma intereseaza! Dar gandeste-te cum ar fi daca tu te ai trezi intr o dimineata si ai vedea ca ti au disparut outele? Cum te ai simti?

| Werrich a răspuns (pentru MariaMaia879):

Cum te vei simți sa auzi scancete de pui de pisica auzindu-se dintr-o punga umplută cu apă închisă in tomberon? Mi s-a întâmplat...

| Werrich a răspuns:

La GreenVet Care costa 120 lei
https://greenvetcare.ro/sterilizari/#preturi

| Furnicuta000 explică (pentru MariaMaia879):

Dar asa e legea. Suntem obligati sa sterilizam cainii si pisicile care nu sunt de rasa.

| Furnicuta000 explică (pentru gigite):

Dar nu gasesc pretul in pdf ul ala

| Werrich a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pagina 6 din document:
Sterilizare motan (ODT) cu anestezie clasica: 330 lei
Sterilizare motan (ODT) cu anestezie inhalatorie: 500 lei

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru MariaMaia879):

Cel putin la mine in zona, pisicile is o problema mare. Motanii vecinilor fac ravagii, nu iarta nimic( nici pisicile care nu s-au maturizat fizic inca, sa vezi tu dita mai namila de motan calare pe un pisic din astea scund si slab) laughing toata ziua ii auzi cum gem de tanjeala dupa babardeala cu pisicile de pretutindeni din vecinatate. Sa-ti mai zic ca eu la un moment dat am avut 10 pisici? Initial am avut doua, de nu stiu unde a mai venit inca una, apoi inca una, si inca una... Si mai apoi au venit motanii pe la ele( toata ziua ii vedeai cum statea dupa fundul pisicilor si le urmareau), iar peste ceva timp au fatat 3 din ele. Din toti puii fatati, numai cativa au supravietuit. Una chiar si i-a omorat cand erau oarecum maricei deoarece voia sa intre iar in perioada de imperechere... Pisicile is mai rele ca soarecii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la 100 lei in sus incep preturile, după castrare trebuie sa il duci la controale iar rețeta de medicamente costă si aceea, deci sa ai la tine 300 lei cel putin.