| kegrtteger a întrebat:

Cam cat costa un papagal

9 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde de care papagal.
Preturile variaza cam de la 60-70 lei pentru un perus sau canar din ala micut, pana la 1500 lei pentru unul de ala mare, vorbitor.

| AlexeHellsing a răspuns:

Între 100 și 200 de lei. Asta-i media, dar acum depinde de rasă, și astfel pot fi mai ieftini sau mai scumpi. Sper că te-am ajutat...

| Muwz a răspuns:

Pana in 60 de lei, iar in suma asta intra:
-colivia
-perusul
-mancarea
-jucarii/accesorii.
Funda?

| CălinPL a răspuns (pentru Muwz):

Nu costa ata ca eu mai merg la magazin de animale si e doar papagalu 100-150 lei big grin

| Muwz a răspuns (pentru CălinPL):

Atat costa! Eu mi-am luat perus... de 2 luni parca si m-a costat 20-30 de lei. Plus colivie si mancare ajunge la 50-60 de lei.

| CălinPL a răspuns:

100-150

| mariuscmr a răspuns:

Nu ne-ai spus de care papagal vrei. Eu am dat pe un Agapornis Lutino 120 lei de la un magazin cu animale de casa. Cusca mai poate costa intre 40-200 lei, depinde de fite.

| Alina20100 a răspuns:

Pai, de care papagal?