| Dziminschi_Fernanda_1979 a întrebat:

Cam cat de mare poate sa creasca un caine care nu este de rasa?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim daca nu e de rasa. Daca este maidanez poate creste oricat.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 50-90 de cm.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu sunt cani ce nu au o rasa si aia dupa strada au origini de undeva. acei caini care zici tu de ei se numesc metis adica nu face parte dintr-o rasa pura, nu poate nimeni sa iti spuna cum se poate dezvolta acel pui

| NoFeelings a răspuns:

Depinde.Daca este metis de jack russel terrier cu ciobanesc belgian, poate creste pana la 50-55 cm.

| Pisiicuta a răspuns:

Depinde din ce "familie" este tras.El poate să fie mai micuț, mediu sau mare.Maidanezii pot creste oricat