| selena_2045 a întrebat:

Cine imi poate spune ce caine din rasa bichon este cel mai mic va rog... funda

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Bichonul maltese este cel mai mic dintre bichoni, cantarind la maturitate 3, maxim 4 kile. Peste 4 kile se cheama maltese mioritic, la modul cel mai serios. Chihuahua si Yorkie sunt cei mai mici catei din lume, Maltese-ul e dupa.

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Toti sunt draguti. :-s
en.wikipedia.org/wiki/Bichon
Bafta! :* big hug :X

| Rallu_2412 a răspuns:

Eu am bichon maltez. are 8 luni si este deja adult. adica asa zice doctorul ei. are acum la maturitate 3 kg si jumate... Ii printesa mea.:X

| LoveSelena a răspuns:

Bichonul maltese dar si havanez am eu unul havanez si e mic si dragut

| zuzu_2463 a răspuns:

Bivhonul maltez am eu si prietena mea al meu are o sap. si al ei 3