Întrebare recomandată | tavy06 a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa fac o cusca de 120 lungime, 50 inaltime, 40 latime?

Răspuns Câştigător
| Alecsander98 a răspuns:

Ai putea sa o faci dintr-un raft/etajera cumparata de la Praktiker ( nu-s tiu cu cat se vinde ) si mai cumperi si plasa speciala tot de la Praktiker ( nu stiu cu cat se vinde)
Eu de exemplue asa am facut voliera la pasarile mele si a iesit destul de mare. Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Daca o sa o faci din aur masiv o sa te coste un vagon de bani happy

| lpavel a răspuns:

Daca il faci din scandura si acoperi cu cea mai ieftina tabla, te ajunge aproximativ 50-70 roni! Bafta!

| tavy06 explică (pentru lpavel):

As vrea sa o fac pentru 2 iepuri. cred ca cel mai bine ar fi sa fie din plasa.

| lpavel a răspuns (pentru tavy06):

Atunci fa numai fata din plasa, altfel iarna vor ingheta...

| tavy06 explică (pentru lpavel):

Pai da dar daca o sa roada lemnul? iarna o sa acopar cusca cu ceva.

| viotedy a răspuns:

Vreo 70 lei cu cornier si plasa, nu din lemn ca ti-o rod.

| Laurentiu1357 a răspuns:

Depinde de material.Socotesti cati m2(metri patrati) are cusca si inmultesti la pretul materialului pe m2.

Cu placere tavy!