| doiaruxxx a întrebat:

Vreau sa fac o cusca de 13 m lungime si 2 m latime din boltari de beton. cusca o vreau intr-o apa spatele de 1 70 si fata de 2 20... 6 goluri pentru usi la 90 cm latime si 1 m 50 inaltime 6 goluri pentru geamuri 2 m pe 2 m c-am cat m-ar costa aproximativ boltari, cimentu, multibat, capriori de 8x8 si sipcile... tigla o am deja

1 răspuns:
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Depinde cum sant boltarii pret pe m cub? cati metri patrati iese dintr-un metru cub si 2m cub nisip, acu depide fundatia si elevatia ce grosime si analtime.placa de egalizare, 3 plase de Buzau pentru pus jos in beton 2-4 m cum amestec griblura cu nisip patratii si sipca vezi ce pret au de unde le iei, patratii se pun din 60 in 60 mana de lucru..si fa o socoteala dai un ban da o faci pe viata cu un meserias bun si la pret