| BadeaValeria a întrebat:

am o catelusa, rasa Bichon Havanez in varsta de 1 an si 3 luni. In urma cu o luna aceasta a avut calduri si am incercat sa o tin departe de caini si nu stiu cand mi-a scapat si e posibil ca sa fie gestanta, si nici macar nu stiu cu ce caine ar putea fii, in orice caz nu ar fii mai mare de 2 ori decat ea oricare din cainii mei ar fii.i-a crescut foarte mult burta si i-au crescut si țațicile sa zic asa...acum ar avea cateii o luna, dar va intreb...ar putea avea probleme la nastere? Este prima oara cand va naste. Si poate naste de exemplu la veterinar? E posibil asa ceva? Va rog spuneti-mi tot ce stiti despre asteasta problema! Va multumesc.

1 răspuns:
| volumexd a răspuns:

E mai sigur sa o duci la veterinar pentru nastere; asa medicul poate sa iti dea si niste sfaturi despre cum sa ingrijesti noul catelus etc.