| NitrowsDwt a întrebat:

Cand se tine lumina aprinsa la pestii din acvariu si cat timp? Fundita si vot.

Răspuns Câştigător
| abril a răspuns:

Depinde de felul becului si de marimea acvariului.Lumina e mai mult pentru. plante si ca sa se incalzeasca apa.Cel mai bine ar fi sa aprinzi lumina in timpul zilei.Se poate si noaptea, dar nu in fiecare noapte pentru. ca si ei trebuie sa doarma si nu le face bine prea multa lumina.

4 răspunsuri:
| NitrowsDwt explică:

Eu de obicei le tin toata ziua lumina deschisa iar noaptea le-o tin inchisa.

| NitrowsDwt explică:

Ms pentru raspunuri.

| cristorindo a răspuns:

Seara vreo 3 ore

| Ghefoo a răspuns:

Eu le tin toata ziua cu pauze de 1-2 ore. iar seara de la 21 o sting