| deny a întrebat:

Care dintre aceste 2 rase este mai loiala, mai iubareata fata de stapan?
Bull terrier si Amstaff( staffordshire terrier)

9 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Tu ai ales doua rase destul de independente si energice pentru apartament.Sint in acelasi timp ciini dominatori, devotati stapinilor, dar cu personalitate si care trebuie dresati cu grija pentru a deveni si asculatori.
Ti-am citit si una din antrebarile anterioare si vad ca deja ai preferinte.
Eu iti recomand insa pechinezul metis: avem unul de 3 ani si e perfect pentru viata la bloc.
E un ciine foarte jucaus, prietenos, iubitor, inteligent, vrea tandrete si ofera tandrete. E linistit in acelasi timp, vegeteaza destul de mult prin casa ( nu trebuie sa aiba mereu cu cine sa se joace). Adora plimbarile si acolo " isi face de cap". E destul de tantos si are personalitate dar cit trebuie. Nu duci lupte cu el sa inteleaga cine e stapinul.
Fiind metis e si tare frumusel ( nu mai are blana aia asa leonina) si ajunge la talie medie ( al nostru are 14 kg).
E un excelent animal de companie pentru toata casa.
Uite cam cum arata rasa ( da click si mareste poza)
http://www.anunturiprinsms.ro/......monta.html

| Voidwithin a răspuns:

Recomand:saint bernard mari blanosi, balosi dar nu sunt dominatori si sunt foarte loial si iubesc copii.

| JockerStoica a răspuns:

Am un prieten care are amstaff de 1an si daca pleaca un minut de langa el cainele incepe sa schirlaie si se zbate.

Deci e mai bun Amstaffu. Bull Terrieru are si o fire dominatoare insa amstaffu nu o mai are pentru ca i-a fost eliminata agresivitatea din comportament.Ia-ti amstaff pentru ca e inteligent si daca te vede in pericol va fi ca un Pitbull de rau.

Toate cele bune!

| wrath007 a răspuns:

Amstaff e cel mai tare! funda?

| BogdanDavidZ a răspuns:

Ba nu Bull terrier e cel mai tare

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Daca ai grija de cainele tau orice rasa ar fi te va iubi

| BarOsanu99 a răspuns:

Ambele rase sunt caini buni dar bull terrierul cred ca este in avamtajhappy

| kissbacau a răspuns:

Amandoua nu mai fa niciodata comparatii intre rase in acest scop...toti isi iubesc stapanii la fel de mult.da bine asta in functie de tine, daca il bati e clara treaba