| Ioana960 a întrebat:

Care dintre urmatoarele trei rase de caini se ingrijeste cel mai usor. Vreau un raspuns serios, fara glume. vam pus o intrebare despre caini deoarece am avut o corcitura de haschi mai exact o catea pe care o chema lola sia murit din cauza unei infectii produsa de puii ei care au fost mancati de niste viermi. rasele de care va vorbeam adineauri sunt:
- labrador
- cocker spaniel
- chow - chow

11 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Cocker Spaniel,se ingrijeste mai bine,iti spun si de ce,labradorul este frumos dar de talie medie asa ca o sa iti ia ceva timp sa il speli, perii,cureti,etc. iar chow-chow sunt mici si frumosi dar au o blana groasa deasa,mare si este greu de ingrijit,cockerul este frumos micut,nu are plana mare,este usor de ingrijit,usor de dresat,un prieten adevarat,destept se intelege bine cu cei din familie si cu alti caini,sau cu alte animale daca sunt crescuti de mici impreuna si il inveti si il dresezi sa fie ascultator,bland, iubitor, succes!

| LoveNiki a răspuns:

Cocker spaniel, am avut cand am stat la bloc si e super usor de ingrijit.

| AlexyaLove a răspuns:

Doamne...un chow chow nu este un caine de vanatoare.Si nici de cum agresiv,el este cuminte,ascultator, intelept, afectuos etc.Este un pic cam lenes, dar totusi are nevoie de efort fizic zilnic.Se numara printre cei mai inteligenti caini, cu o capacitate extraordinara de a intelege, insa are blana cam pretentioasa.Si cocker-ul spanile la fel,este un pic mai dificil la capitoloul "blana", in rest e OK.Cel mai potrivit este labradorul din punct de vedere al ingrijirii, se ingrijeste cel mai usor dintre cei trei.

| AlexandraHNY a răspuns:

Daca stai la casa cumparati un labrador, nu ae nevoie decat sal lasi in pace sa se joace si sa alerge, de asemenea are parul cret. daca stai la bloc ia-ti cocker spaniel, este mai lenes. trandavestee, n-are el treaba.trebuie doar spalat.nu tu alergari in parc, plimbarea zilnica si atat. din cate am vazut ai o mie de comentarii de nu sti niic tu pe cine sa crezi, dar iti zic sincer : chow chow e o rasa grea...cand zic grea nu ma referla greutate, ma refer la greu de intretinut, parul sau este lung, trebuie periat, trebuie tuns la 2 luni, oboseste ff rau vara ii e rau,sunt frumosi, alintati,dar daca nu ai toate conditiile necesare pentru el [casa mare cu o curte mereu curata, ingrijita, fara gandaci paduchi prin iarba, vara sal poti tine inauntru la racoare., baniii necesari pentru tunsul lunar.] nu iti lui, pentru ca va veti chinui aman2, take care. daca e ceva mai intreaba-ma si iti spun

| がさいゆの a răspuns:

Un chow chow este un caine de vanatoare si daca nul dresezi de mic poate fi agresiv labradorul este foarte afectuof daca ii dai dragoste iar coockerul spaniol zic eu ca ar fi cel mai potrivit pentru o curte micuta sau un apartament mai maricel(min 3 camere)

| kristy10 a răspuns:

Chow-chow

| IrinaVew a răspuns:

Sorecaru... ok fara baza daca ai curte iti recomand un chow chow sau un coker... dar in niciun caz labrador face mizerie multawinking

| IrinaVew a răspuns:

Scuza-ma lu1ca2 dar chow-chow e cainele ala ca burcelul cu limba albastra. ala nu-i de vanatoarelaughing

| Tityreza a răspuns:

Ti-as recomanda un chow-chow...

| theotheoo a răspuns:

Chow chow a avut o colega si a fost foarte scump si nu trebuie sa il tii in soare pentru ca iti moare...dar e fff dragut si are limba albastra. cred ca cooker spaniol e cel mai bine!