| xewgdnfn a întrebat:

Cum as putea sa`mi conving parinti sa imi iau un caine? Care sunt cele mai recomandate rase? Mie de exemplu imi plac aceste rase de caini :
Samoyed
Labrador
Dalmatian
Chow Chow
Husky Siberian
Malamut de Alaska

Deci acum, va intreb : Care dintre rasele de caini mentionate mai sus mi le recomadati? Adica vreau sa fie prietenosi, jucausi, cuminti.etc. Si vreau sa stiu parerea voastra. Funda :*!
P. S : Nu vreau sa imi recomandati alte rase de caini in afara de cele mentionate de mine tongue...si vreau sa stiu cum sa imi conving parintii sa imi iau un caine.batting eyelashes. Deci am zis... Fundaaabatting eyelashes!

2 răspunsuri:
| Clauditza33 a răspuns:

Mie imi plac chow chow si samoyed.pai eu cred ca ii poti convinge spunandule ca vei avea grija de el mereu, ca ii vei asculta mereu daca iti ia un catel, vei fii cuminte, vei face ce spun ei daca iti ia catel intr'un cuvant vei fii cum vor vrea parintii tai mai exact cuminte daca nu esti.intre timp te vei schimba si vei revenii tu cea de inainte dupa ce iti va lua cainele pentru ca nu il mai pot da inapoi.sau mai simplu iti iei tu catel si il duci acasa si nu vor mai avea ce sa faca.sa il lase pe afara in strada nu ii vor lasa sufletu! pup ia vezi daca merge:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as recomanda labradorul am si eu unul acasa si mereu este prietenos cu mine, face putina mizerie si este cuminte