| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai sanatoasa mancare gatita pentru caini sau pisici (in afara de inima de vaca da tot de genu asta)winking?

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cea mai eficienta este ciorba.si pentru catel,si pentru pisic.[legume; morcovi, pastarnac, 1-2 cartofi,orez] si 'spate de pui'.pentru pisici, poti sa le dai si ficat fiert[nu ala 'la plic']ci cumparat 'la kilogram' de la magazinele de carne.[se da cu zeama de la fiert, cu tot]. succes garantat.
ps. fara pic de sare!

| mgtow a răspuns:

Cea mai sanatoasa mancare e aceea de la hipermarket/petshop (pedigree 'caini' si wiskas 'pisici').

| AliceIDK a răspuns:

Buna!
Am o catelusa de aproape 12 ani. De cand s-a nascut, bunica i-a dat mancare facuta in casa. Este dalmatianca, deci este foarte sofisticata. Si bobitele sunt OK. Dar nu stii... unele sortimente pot sa ii faca rau!
Pentru pisici :
Am o pisicuta... Ii dau bonite spaniole, de la PetShop. Daca vrei, da-i clasicul laptic si carnita. Dar ai grija de ea fiindca pisicile spun ca au 9 vieti, dar pot muri din prima!

| lrls a răspuns:

De obicei mancarea gatita nu prea face bine catelului.cand sunt mici trebuie orez cu lapte.dar e bine sa le dai mancare de la petshop. funda?

| adina02 a răspuns:

Cea de la magazin sau supica, eu asta ii dau cainelui meu!