| Furnicuta000 a întrebat:

Care e diferenta dintre mancarea de catei si mancarea de pisici (mancare uscata, nu umeda)? Are ceva daca ii dau cainelui meu mancare de pisici? E innebunit dupa ea si numai din asta ar manca.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Pisicile sunt ceva mai pretențioase și mâncarea lor e cumva mai gustoasă sau miroase mai bine. O sa observi că toți câinii mănâncă mâncare de pisici, dar invers mai rar. Mâncarea de pisici e și ceva mai scumpă.

Dacă te uiți pe ambalaj probabil că o să vezi că scrie ceva de blăniță sau digestie sau alte chestii. Sunt de părere că asta e doar marketing.

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

O sa inceapa sa miaune si sa toarca happy

| Vikaa a răspuns:

Hrana pisicii are mai multe e-uri si aditivi care ii pot deteriora sistemul imunitar in timp sau cel mai probabil cu anii cand va imbatranii va face insuficienta renala.Omori cainele daca ii dai de la pisica, pisica poate manca de la caine, cainele de la ea nu ca nu e indicat, pisica are ph-ul sucului gastric foarte acid pe cand cainele nu.

| Furnicuta000 explică (pentru Vikaa):

I-am dat o perioada scurta, o sa il dezvat de asta happy

| Cduncfujndf a răspuns:

Schimba-i bobițele. Dacă a mâncat mult timp același fel de mâncare, e normal să se plictisească de ea. E cum te-aș pune pe tine să mănânci 2 săptămâni la rând pizza, prima zi ți-ar plăcea nu? Și a doua, și a treia...Dar până la urmă ai mai vrea să mănânci și altceva.
Așa că schimbă-i bobițele mai des, odată la o lună-două. Și la două săptămâni dă-i și un pachet cu mâncare umedă. Măcar un pliculeț mic.

| aanaaaaxqq a răspuns:

Invata-l cu mancarea de caini

| Furnicuta000 explică (pentru aanaaaaxqq):

A mancat 7 ani numai mancare de caini de toate felurile si de cateva saptamani de cand am luat pisica vrea si el mancare de pisici, ba chiar a furat-o desi o ascunsesem bine laughing si refuza sa manance daca nu ii dau mancare de pisici iar eu i-am dat pentru ca imi era mila de el si am zis ca tot cam la fel arata si aia si o fi acelasi lucru. Dar o sa incerc sa nu ii mai dau, chiar daca face figuri pana la urma tot o sa revina la mancarea lui laughing

| aanaaaaxqq a răspuns (pentru Furnicuta000):

Daalaughing)) noroc

| AnekoSato122 a răspuns:

Mâncare de câini contine vitaminele de care au nevoie si vitaminele de care au nevoie el.
Dar in mare sunt cam aceleași deci nu ar trebui să fie o problemă.