| Laura1092 a întrebat:

Care este cea mai ieftina rasa de caini? Dar cea mai scumpa?

Răspuns Câştigător
| ღdeeღ a răspuns:

Cea mai ieftina rasa de caini este maidanezul! serios! am vazzut in multe pet shopuri de vanzare caini maidanezi cu 100 - 200 de lei. Cea mai scumpa rasa de caini este jack russel terrier deoarece este un caine tipic englezesc si fiindca este cea mai desteapta rasa de caine din lume. Crede-ma, si eu am jack russel si eu singura l-am invatat nu stiu-cate trucuri cand era mic, si si acum le mai stiewinking (are 5 ani )

| anonim_4396 a răspuns (pentru ღdeeღ):

=]] Maidanez inseamna caine fara stapan deci...E cea mai mare porcarie sa cumperi un maidanez pentru ca ei de unde crezi ca l-au luat daca nu tot de pe strada?
Daca vrei un caine bun iti iei un mix gratis de pe strada.

10 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Cea mai ieftină rasă de câini sunt probabil tomberonicii de la colţul blocului, iar cea mai scumpă este Tibetan Mastiff, urmat de Mastiff Francez şi Shar Pei.

| maria1998 a răspuns:

Cea mai ieftina rasa de caini este maidanezullaughing...ala nu costa nimic, il poti lua de pe strada, iar cea mai scumpa este rasa boo (zici ca e un ursulet de plus)... sper ca te-am ajutathee hee

| Roxy_9585 a răspuns:

Ala ce il iei de pe strada...nu costa nimic!

| Pufos8 a răspuns:

Mastiff-ul Tibetan este una dintre cele mai vechi si mai scumpe rase din lume. Conform legendei Chinggis Khaan şi chiar Buddha ar fi posedat unul. Chinezii sunt topiti dupa cainii din aceasta rasa fiind gata sa scoata sume exorbitante pentru a intra in posesia unui pui.

Un milionar din industria siderurgica nu a ezitat sa sparga anteriorul record de pret platit pentru cel mai scump caine din lume (835, 000 USD). Fericitul stapan a scos suma de 1, 5 milioane de dolari achizitionand un mastiff tibetan roscat cu o blana exceptionala, numit Hong Dong.

Un caine special are nevoie de o hrana speciala. Din meniul puiului nu lipseste carnea de vita, puiul, molustele si... castravetii de mare.

Crescatorul care a vandut cel mai scump catel din lume a declarat ca intre cumparator si caine a fost dragoste la prima vedere. Animalul pretios este vazut ca o investitie pe termen lung, care se va materializa sub forma a catorva generatii de urmasi.Cat despre cel mai iefin cei care sunt dati spre adoptie din adaposturi indiferent de rasa(cei vagabonzi)

| Shiva a răspuns:

Maidanezii sunt free

| TheGrooveStreet a răspuns:

Cei mai ieftini presupun ca sunt corcitiithinking, cea mai scumpa insa cred ca este Akita.

| angeldevil_7103 a răspuns:

Cea mai ieftina rasa de caine este o corcitura dar cel mai scump caine este mastiff-ul tibetan

| LollyPoop a răspuns:

Pai corciturile sunt cele mai ieftine iar cea mai sumpa este cred ca lupthinking dar nu sunt sigura

| AlexandraT_4435 a răspuns:

Cea mai ieftina este Pechinezul romanesc, vesnic companion al batrneilor.si zic pechinez romanesc pentru ca nici nu se compara cu pechinezul adevarat care arata asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres
Cei mai scumpi sunt :Mastifful tibetan, Akita inu.depinde calitate, de parinti, de palmares