| Ramona000 a întrebat:

Care este cel mai rapid animal in afara de leopardu cine raspunde primul si corect primeste rasp

Răspuns Câştigător
| fl0ryn22 a răspuns:

Ghepardul

13 răspunsuri:
| Ramona000 explică:

Esti idiot rauuu cyberrrr mai tacii ca te raportezz apropo esti raportat

Răspuns utilizator avertizat
| MrAngelus a răspuns:

Ghepardul (Acinonyx jubatus) – membru al familiei pisicilor salbatice mari – este de departe cel mai rapid animal. Ghepardul are o acceleratie exploziva, fiind capabil sa atinga in 3 secunde, pornind de pe loc, o viteza de 114 km/h, fiind mai rapid decat majoritatea masinilor de curse.

Sursa: http://www.artacunoasterii.ro/top-10/cele-mai-rapide-animale

| Innovation a răspuns:

Terestru: Ghepardul care prinde 114 km pe ora si este cel mai rapid animal terestru.
Aerian: Soiumul Porumbar, numit si Soimul Calator care prinde in picaj atinge viteza de peste 300 km la ora este triplu decat ghepardu si in linie dreapta prinde cam aproximativ 150 km la ora

| McCrush a răspuns:

Jaguarul!

| LenaleMinato a răspuns:

Pronghorn-ul (95 km/h)

| Archdaemon a răspuns:

Strutul

| EmanuelThN a răspuns:

Antilopa

| Lykee a răspuns:

1. Ghepardul (114 km/h)
2. Pronghorn-ul (95 km/h)
3. Leul (80 km/h)

| ElaMiha97 a răspuns:

Ghepardul.

| valentin111 a răspuns:

Ghepardul.

| valentin111 a răspuns:

Ghepardul