| Larisa_3003 a întrebat:

Care este diferenta dintre : bichone bolognese, bichon frise si bichon maltez?

Răspuns Câştigător
| oanaoana63 a răspuns:

In primul rand, bichon maltez e mult mai micult...este un alb imaculat si cand e adult, bichonul bolognese este de mic un galbui si asa arata si la maturitate si cantareste mai mult decat maltezul.Eu am bichon maltez :X si e super dulce.

5 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Oanaoana63 sa stii ca bichonul frise nu e cel mai mare, cel mai mare e havanezul...cel mai mic e maltezul, apoi frise-ul, urmat de bolognezul, apoi de havanezul.Frise-ul nu e cel mai mare, daca esti curioasa maltezul e cel mai mic dintre bichoni.

| oanaoana63 a răspuns:

Pai nu chiar toti da majoritatea bolognezilor sunt galbui da se intampla sa fie si alb

| oanaoana63 a răspuns:

Frise-ul este cel mai mare si cel mai scump bichon.:-)

| TpuNoName123 a răspuns (pentru oanaoana63):

Bună! Eu am un frise şi te contrazic

| coxx a răspuns:

Draga oanaoana63. imi pare rau se te contrazic dar bichonul frisse nu este foarte mare are cam 4-5 kg si 28 cm... deci nu e ft mare zic eu tongue