| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre Husky Siberian si Malamut de Alaska am vazut in poze ca seamana intre ei foarte bine

Răspuns Câştigător
| diabolykull a răspuns:

Malamutul este mult mai masiv decat huskyul

acesta a fost creat pentru a trage sanii cu greutati uriase. Amandoi au un spirit libertin, sunt incapatanati, evadeaza usor, cum prind ocazia.
Nu sunt recomandati pentru paza.
Totusi eu prefer malamutul

4 răspunsuri:
| crbogdan a răspuns:

Sunt diferente de culoare a blanii si a ochiilor in unele cazuri. oricum husky arata mai bine

| JaneTheKiller a răspuns:

Culoarea blanii din cate stiu

| Birzu_Alexandru_1980 a răspuns:

Pai, in primul rand, numele, apoi mi se pare ca Malamutul creste mai mare

| Bianca_Dimitra_1995 a răspuns:

Malamutul de Alaska NU are ochi albastri, e mult mai pufos si e de talie mai mare decat un husky.