| Anonim20000000 a întrebat:

Care este diferenta dintre mancarea pentru pisici si mancare pentru caini? Am 2 caini si o pisica si as vrea sa nu le mai iau mancare separata.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De ce sa nu le mai iei mancare separata? Daca nu iti permiti sa ai grija de ei, nu mai bine ii dai la altcineva care le poate cumpara mancare adecvata?

| Eireann a răspuns:

Sunt specii diferite si au nevoi diferite. Pisicile nu pot supravietui pe mancare de caine fiindca nu contine suficienta taurina, vitamina A si acid arachidonic (care e necesar pentru sanatatea pielii, coagularea corecta a sangelui si functionarea sistemului digestiv si reproducator). In plus pisicile au un necesar de proteine mai ridicat decat cainii. Nu e mare bataie de cap sa cumperi separat, am si caini si pisici si nu am nici o problema.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Pai ai trebuie sa scrie pe pachet în spate din ce este făcut mâncarea pentru pisica și câine și dacă tot vrei sa ști ce gust are neapărată mănâncare de pisica și câine gusta vezi cum este da ai grija sa nu-ți vina rău sau săte îmbolnăvești de stomac

| Darius50boss a răspuns:

Nu este bine, mai bine le iei separat