| Katyk3229 a întrebat:

Pisica mea nu mai mănancă aproape nimic in afara de mancare de pisici (nu ca e vreo problema) dar ieri mi s-a terminat mancarea de pisici si n-a vrut să mănance nimic absolut nimic, nici macar carne. Eu traiesc la curte si ea sta mai mult pe afara, am mai avut o problemă de genul cand nu manca nimic nici mancare speciala atunci avea capuse acum n-are, am verificat-o de 10 ori. Nici azi nu vrea, este vreo modalitate s-o învăț si cu mancare gatita?
Si e ceva in neregulă cu ea?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da știu așa ai obișnuit-o, și a mea rar mănâncă mâncare „de oameni" și nu în cantitatea în care o mănâncă pe a ei. fă-i carne fiartă sau crenvurști

| Catrice a răspuns:

Ori e de vina căldura de afara, ori ii se apropie perioada, ori are viermi.

| christall a răspuns:

Cand nu are ce mananca orice. Ai vazut tu animalut mort ca n-a mancat? Asa face si catelul meu..pana il ia foamea.

| MaryMaria333 a răspuns:

E pentru ca ai invatat'o cu boabele. Trebuia sa ii mai si diversifici mancarea. Incearca in pasi mici totul, da'i putin putin din mancare gatita, sau un lapte ceva, ca aia le cam plac.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Dă-i carne crudă și schimba bolul de mâncare: să fie din inox sau porțelan

| Pidiciii a răspuns:

Ai invatat o probabil de mică cu mâncare din aia...cred ca va fi cam greu sa o obișnuiești cu mâncare normala sau chiar imposibil!

| Ivory11 a răspuns:

Ok