| kickit a întrebat:

Care rasa de catel e cel mai frumos de intretinut in apartament?

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mie imi plac bichonii. Sunt mici, pufosi, jucausi. Doar ca trebuie sa ai timp de ei, sa faci fata hiperactivitatii lor.

| hashe86 a răspuns:

Cum s a spus, cei de talie mica si medie sunt cei mai usor de tinut in apartament. de asemenea rasele hipoactive(bulldog englez, basset, mops). in plus cele cu par scurt sunt mai usor de intretinut si nu lasa mult par.
asta mergand asa undeva spre ideal, insa majoritatea raselor pot fi crescute in apartament(excluzand de aici majoritatea celor de talie mare, dar nu toate). important e sa stii cum sa l educi, sa i acorzi suficient timp zilnic pentru plimbarii si ingrijire.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cei de talie mica sunt mai usor de intretinut. Nu cred ca e importanta rasa. Toti pot fi "educati". Eu am pekinez imperial.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Chiauau sau cocher.winking

| dewoo a răspuns:

Eu zic ca chiuaua, este micut, ascultatorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.catei-de-vanzare.ro/Golden-Retriever_36.html. Asta imi place cel mai mult.andreea11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bhisonul

| mihaela_6826 a răspuns:

Pichinezul imperial