| هوراس a întrebat:

Care sport credeti ca ar merita practicat? kick boxing, taekuando sau karate? sau alte sugestii daca va rog puppy dog eyes funda :X

11 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Toate merita practicatewinking. Ar trebui sa incerci si sa vezi care-ti place mai mult. Fiecare om are parerile lui.

| Iubibilăă a răspuns:

Si verisorul meu, are 20 de ani, face kick boxing si a spus ca merita sa incerci.
Succes, pa, pa.

| Gdeni a răspuns:

Karate

| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Daca vrei sa practici cateva luni cel mai bine e BOX dar daca vrei sa te tii de treaba incearca karate Taekwondo sau judo.Te asigur ca sunt utile indiferent de loc...

| OoOAlexandruOoO a răspuns (pentru OoOAlexandruOoO):

Am uitat sa mentionez Judo este bun pentru autoaparare... Karate se bazeaza mai mult pe bataie si putina aparare iar Taekwondo din cate am vazut (nu am practicat) se bazeaza pe miscari rapide...

| هوراس explică (pentru OoOAlexandruOoO):

Care e varsta minima pentru box?

| Termopile a răspuns:

După mine Karate ar fi bun, Taekwondo e bun și el dar nu la fel ca si Karate, KickBoxing nu e eficient pe stradă. După mine Karate e foarte bun pe stradă, nu cel mai bun dar e bun. Acum depinde ce îți place ție. Îți pot sugera top 10 arte martiale (părere personala) :
1)Jiu Jitsu Japonez
2)Sambo
3)Hapkido
4)Kung Fu
5)Karate
6)Taekwondo
7)Muay Thai
8)KickBoxing
9)Savate
10)Judo.

| PestisorDeAur a răspuns:

Box, pe strada sunt inutile karatele in fata unui pumn zdravan sub centura... Kick boxing zic eu.

| AvramescuMarius1994 a răspuns:

Depinde ce ti se potriveste, dar iti garantez 100% ca cel care iti spune ca un stil e mai bun decat altele nu are prea multa experienta in domeniu, si prin,, prea multa esperienta'' vreau sa spun mai deloc. Uita-te pe internet la fiecare stil in parte, studiaza miscarile si vei decide ce ti se potriveste.Chiar si Karate sau arte martiale traditionale precum Kung-fu sau varianta sa moderna ( mai mult pentru competitie) Wu-Shu sunt bune, avand in vedere ca kung-fu are o istorie de peste 1500 de ani... deci iti dai seama ca astfel de stiluri au fost imbunatatite ani la rand.

| DemDem665 a răspuns:

Karate...iti desvolta simturile si daca iti place sa te bati, te linistesti acolo

| Pwp_Elena_1996 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bun kick boxing, pentru ca poti sa si te aperi cand cineva se ia de tine