| mactavish a întrebat:

Salutari
Vreau sa ma apuc de Kick Boxing am auzit ca am varsta ideala pentru a ma apuca de sport ( adica 15 ani ). Dar faza este ca imi este cam rusine de cei de acolo pentru ca ei sunt mai experimentati iar eu nu am mai practicat acest sport. Mi-e si frica sa nu se rada de mine. Imi puteti da un sfat cei experimentati?

Răspuns Câştigător
| Ove a răspuns:

Rusine nu ar trebui sa fie.Fi cu tupeu pe tine ca altfel nu rezolvi nimic.Cand vei fi in ring fie meci intre colegi fie meci organizat sa nu alergi in ring si ori cat ai primi stai in picioare.Aratale noilor colegi ca nu tie frica si incearca sa fi cat mai stapan pe tine.Ai grija cum vorbesti cu ei nu fa glume proaste si incearca sa te ai bine cu ei din prima zi. Cel mai bine ar fi sa te duci la sala acolo prima data sa vezi cum sta treaba sa faci cunostinta cu viitori colegi sa vorbesti cu ei...De ras nu rade nimeni de tine nu va permite antrenoru asa cevahappy... O sa fie totu bine ai sa vezi

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimeni nu o sa rada de tine, mai ales la arte martiale, unde se pune mare baza pe cultivarea respectului fata de ceilalti, asa ca apuca-te cu incredere.
Succes!

| Flav a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva. Unii oameni se apuca de sah si la 50 de ani, unde iau bataie de la pusti de 12 ani de la sar capacele. ( Mihai Suba s-a apucat de sah la 20 de ani, in 2 ani a devenit campion).
Altii joaca fotbal profesionist de la 18-20 de ani, intra pe teren, si fenteaza orice jucator cu experienta, unde toata viata a jucat fotbal pe paine.
In orice sport, nu conteaza varsta, ci doar talentul, vointa si placerea. Sa nu-ti fie rusine de nimic in viata si de nimeni. Urmeaza-ti dorintele, placerile si fa ce vrei sa faci! Fara teama, fara rusine, fara inhibitii!

| Dumb0 a răspuns:

N-ai de ce sa iti fie rusine, mai ales fiindca nu ai mai practicat acest sport. Eu zic sa te duci acolo sa te inscrii si daca comenteaza unu "pa el ba" laughing glumeam. decat tu du-te si inscriete fiindca daca te pasioneaza o sa inveti repede. Zic asta fiindca imi aminesti de mine cand eram mai mic, vroiam sa ma duc la karate si tot asa imi era rusine, si dupa o luna cand ne punea sa ne batem pe saltea ii lasam jos din 2 lovituri laughing

Răspuns utilizator avertizat
| mada11 a răspuns:

Nu ai niciun motiv pentru ati fi rusine. Si ei au fost ca tine incepatori. Nimeni nu s-a nascut invatat. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si in fortele tale.Iti doresc mult succes

| mada11 a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invata asa ca nu ai motive sa te simti rusinat. Si ei au fost incepatori. Ai mai multa incredere in puterile si dorintele tale! Mult succes