| Adella05 a întrebat:

Care sunt simptomele bolii jigodie la caini? dau fundita!

si daca un caine contacteaza boala ce i se intampla?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

In primul rand nu este o boala a sistemului nervos, este o viroza, dar care poate afecta si sistemul nervos.
In al doilea rand, nu-l vaccina. Il omori daca faci asta. Du-l la medic de urgenta si el iti va da tratamentul potrivit. Vaccinurile se fac NUMAI animalelor COMPLET sanatoase si deparazitate anterior.

| elena a răspuns:

Este o boala a sistemului nervos, care duce la paralizie sau chiar la moartea animalului... urgent la vaccinare, daca nu este prea tarziu, si cainii ca si oamenii au nevoie de doctori si de tratamente\vaccinuri, ca sa traiasca sanatosi.

| anad a răspuns:

Simptomele sunt foarte asemanatoare cu ale gripei, dar este periculoasa cand intra in faza neurologica fiindca afecteaza grav creierul si duce frecvent la deces.

| Adella05 explică:

Nu e vorba despre cainele meu...

dar eram doar curioasa.big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai ai nevoie de un raspuns foarte concret.Citeste tot ce este scris aici:
http://www.petshoponline.ro/......_0213.html

Este scris absolut tot ce vrei despre aceasta boala.