| Playboyx a întrebat:

Cat ar trebui sa manance un motanel de 1 an pe zi? Eu ii dau un pliculet de hrana umeda si gen un pumn de hrana uscata royal canin e de ajuns?

Răspuns Câştigător
| Vasluetare a răspuns:

Http://bit.ly/2oFbFHF apasa aici si vei gasi un tutorial despre cum sa-ti hranesti pisica (dureaza ceva sa se incarce)

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

DA, Pare de ajuns, cere el daca simte nevoia;)
Depinde si ce rasa este si ce talie, unii motanei sunt mai slim de 3-4 kg maxim, altii de 6-7 kg... sau si mai mult daca vorbim de norvegiana de padure.
Oricum trece-l pe mancare adult in caz ca il tii inca pe kitten.
Dar rareste pliculetu la 2 zile, mai mult uscata, cel putin asa recomanda veterinarii.
Il poti si cantari si vezi ca scrie pe ambalajul boabelor cam cat se recomanda in functie de greutate.
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el in continuare, miorlawww :D

Răspuns utilizator avertizat
| Vasluetare a răspuns (pentru Playboyx):

Da